Czy Pan Kleks umie jeździć na deskorolce elektrycznej?

Odpowiedzi na to pytanie mogą udzielić uczestnicy niedzielnego wyjazdu do Torunia. Tego właśnie dnia młodzi ludzie ze Swornegaci, Czartołomia, Ogorzelin i Racławek wzięli udział w wydarzeniu, które przygotowali aktorzy Teatru Muzycznego w Toruniu a zaprezentowali je na deskach Centrum Kulturalno-Kongresowego „Jordanki”. Mowa tu o musicalu „Pan Kleks. Powrót”, musicalu będącego współczesną adaptacją opowieści Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”.

Musical, którego fabuła dzieje się współcześnie, pokazuje losy dorosłego już Adama Niezgódki. Adam musi uwolnić z rąk Wielkiego Elektronika swoją córkę – Adę, która stała się jego więźniem dzięki technologii – ekranowi telefonu komórkowego. W poszukiwaniu córki Adamowi towarzyszą przyjaciele z dzieciństwa: Kaczka Dziwaczka i Alojzy Bąbel. Podróż ta, pełna przygód i kolorów, wzbogacona została piosenkami, dobrze znanymi publiczności m. in. „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka Dziwaczka” czy „Leń”.

Spektakl ten, będący opowieścią o przyjaźni i rodzinie zrobił na młodych widzach ogromne wrażenie. Przypomniał o tak ważnym dla każdego dziecka, ale również dla dorosłych, którzy często o tym zapominają, świecie wyobraźni.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury