" Moralność Państwa Dulskich"

Dzisiejszy wieczór Seniorzy z Czartołomia spędzili na obcowaniu ze sztuką teatralną.
Aktorzy Chojnickiego Studia Rapsodycznego wraz z Chojnickim Centrum Kultury przedstawili spektakl pt.: „Moralność Państwa Dulskich” w reżyserii Łukasza Sajnaja. Przedstawienie oparte na tekście Gabrieli Zapolskiej zostało stworzone w konwencji teatru telewizji.

Mimo, że od czasu pierwszej premiery upłynęło ponad 100 lat, tekst nie traci na aktualności. Postawa głównej bohaterki, nazywana "dulszczyzną", prezentuje pozorną moralność, jednak tak na prawdę żyje w zakłamaniu i obłudzie. Przedstawienie Studia Rapsodycznego pokazuje, że nie tylko Pani Dulska nie jest wzorem cnót wszelakich. Każdy z bohaterów miał tu jakiś cel, który starał się osiągnąć. Nie miało znaczenia czy poprzez niewinny flirt, przemyślaną intrygę czy też perfidny szantaż.
Zapraszam do fotogalerii.