Szydełkowe LOVE

Szydełkowe LOVE

Dawniej, w każdym domu znajdowały się ozdoby, które gospodynie wraz z córkami wykonywały własnoręczne. Były one robione szydełkiem i na drutach, a haft był nieodzownym elementem wystroju każdego domu. Dziś ten zwyczaj powoli zanika, jednak zapotrzebowanie na rękodzieło od niedawna wzrasta. Zaczęto doceniać własnoręcznie robione prace poprzez ich niepowtarzalność i piękno.  Chciałabym przedstawić wyjątkową osobę - dobrze znaną mieszkańcom, która emanuje ciepłem, dobrocią i urzeka otwartością, a przy tym precyzją w wykonywaniu wszystkich swoich prac, które wykonuje na szydełku z wielką pasją.

Pani Eryka Gappa, bo o niej mowa szybko poznała techniki szydełkowania, dzięki swojej mamie i już w młodości zaczęła szydełkować, haftować i robić na drutach. Po założeniu rodziny, w każdej wolnej chwili oddawała się swojej pasji. Robiła skarpetki, szaliki i czapki dla całej rodziny, ale też obdarowywała nimi innych. Kiedy przyszły na świat dzieci to poduszeczki i kołderki były uszyte z pięknymi wstawkami zrobionymi na szydełku. I tak każdą wolną chwilę poświęcała swojej pasji. Obecnie Pani Eryka jest szanowaną seniorką i pomimo choroby oczu nadal wykonuje przepiękne obrusy, serwety, podkładki, zazdrostki na okna i ozdoby choinkowe. Jej twórczość można wymieniać w nieskończoność, a niezwykłe zamiłowanie do szydełka widać w pięknych pracach, które powstają.  Stworzone jej rękami rzeczy idealnie nadają się na oryginalny prezent. Tymi to cudeńkami obdarowuje najbliższą rodzinę i przyjaciół.

Prace przedstawione w galerii to kropla w morzu wszystkich prac w wykonaniu tej Seniorki. Pani Eryka jest doskonałym przykładem jak połączyć pasję z życiem rodzinnym.

Bardzo dziękuję za podzielenie się swoją pasją.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Zapraszam do podzielenia się swoimi pasjami na stronie świetlicy.

Czekam na Państwa zdjęcia z własnoręcznie wykonanymi pracami lub aktywnościami, które dają radość
i satysfakcję. Zdjęcia można przesyłać na nr 533 343 495.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry