Festyn Integracyjny w Czartołomiu

Festyn Integracyjny w Czartołomiu

DSCF0167DSCF0136

W ubiegłą sobotę (18 lipca) w Czartołomiu odbył się niezwykły festyn, zorganizowany przez mieszkanki wsi. Przygotowały one wiele niezwykłych konkurencji i wspaniałe nagrody. A wszystko to w ramach projektu „Rzut beretem od sąsiada”.

Program realizowany w niewielkiej miejscowości miał na celu integrację mieszkańców sołectwa Czartołomie-Jarcewo. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w ramach Funduszu Akumulator Społeczny ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Starsze osoby biorące udział w projekcie uczyły się makramy, koronkarstwa czy plecionkarstwa, a także zorganizowały tego typu zajęcia dla najmłodszych mieszkańców obu wsi. W trakcie warsztatów rękodzielniczych wydziergano także sporych rozmiarów beret - to niecodzienne nakrycie głowy stało się symbolem niewielkiej odległości dzielącej obie wsi.

Trwający od maja projekt zakończył się festynem integracyjnym. Impreza obfitowała w ciekawe konkurencje - jedną z nich był rzut wydzierganym przez uczestniczki warsztatów ogromnym beretem. W tej konkurencji zwyciężył Andrzej Sekuła. Równie interesujący okazały się kolejny konkurs - jego uczestnicy mieli między innymi za zadanie jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę z wykonaną przez uczestniczki zajęć ciężką „reklamówką” ze sznurka. Niełatwe okazało się również bieganie w wełnianych skarpetach stworzonych w trakcie zajęć. Osoby biorące udział w konkurencjach zostały nagrodzone rękodzielniczymi wyrobami, takimi jak szydełkowane kolczyki, makramowe bransoletki czy kolorowe etui na telefony. Impreza nie rozczarowała także dzieci- przygotowano dla nich dmuchane zamki i malowanie przy pomocy kolorowych baniek mydlanych. Każdy uczestnik festynu mógł spróbować pysznej kiełbaski z ogniska. Zabawę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami z muzyką na żywo.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry