,,Z POKOLENIA NA POKOLENIE''

| Opublikowane w: Ciechocin
 ,,Z POKOLENIA NA POKOLENIE''

Dobiegł końca projekt K.G.W. ,,Stacja Oaza’’- ,, Z pokolenia na pokolenie’’ realizowany dzięki wsparciu gminy Chojnice. Realizacja projektu miała na celu aktywizację i integrację społeczności Ciechocina. Projekt polegał na ożywieniu tradycji wykonywania przetworów na zimę przez mieszkańców regionu Kosznajderii a także zachęceniu ich do poznawania lokalnej historii przez pryzmat życia codziennego dawnych mieszkańców i wzajemnej integracji. W ramach zadania wzięliśmy udział lekcji muzealnej i pod okiem fachowców odkrywaliśmy tajniki zdrowej kuchni. Efektem końcowym naszych działań jest opracowany i wydany przepiśnik oraz wyjazd do Racławek na spotkanie które promuje nasze dokonania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom jak też instruktorom  za współpracę podczas projektu.