Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Ciechocin

 

ŚWIETLICA WIEJSKA W CIECHOCINIE

ul. św. Jana Pawła II 2

89-620 CHOJNICE

tel. 533 343 452

 

Instruktor: Violetta Rossek, violettar@gokchojnice.pl

 

Świetlica Wiejska w Ciechocinie powstała w 1998 roku, w budynku byłej szkoły podstawowej. Przełomowy moment w jej historii to jednak rok 2000, kiedy to dzięki środkom z Fundacji Holenderskiej Królowej Julianny i Dzieci Wschodu przeprowadzono generalny remont placówki. Niedaleko obiektu znajduje się plac zabaw oraz oczko wodne. W pobliżu jest też las i jezioro. Takie położenie umożliwia prowadzenie wielu interesujących zajęć w plenerze.

 

Świetlica w Ciechocinie jest organizatorem cyklicznych imprez, m. in. Festynu św. Marcina - patrona miejscowego kościoła. Popularne jest również spotkanie integracyjne „Dzieci, Młodzież i Seniorzy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”, w którym biorą udział inne świetlice z gminy Chojnice.

Co roku organizowane są m.in.: rodzinny festyn nad miejscowym jeziorem, uroczystości z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Wigilii.

Poza tym w placówce odbywa się wiele zajęć plastycznych, manualnych, muzycznych i sportowych przeznaczonych zarówno dla starszych, jak i młodszych mieszkańców. W placówce prowadzone są warsztaty rozwoju umiejętności społecznych w oparciu o program „Spójrz inaczej”. Udało się zrealizować wiele projektów przeznaczonych dla seniorów, którzy są częstymi odbiorcami oferty programowej świetlicy w Ciechocinie. W świetlicy spotykają się też członkinie miejscowego koła gospodyń.

W placówce działa  grupa „Ciechocińskie praczki”, która popularyzuje tańce oraz kulturę dawną. W działalność „Ciechocińskich praczek” angażuje się bardzo dużo dzieci i młodzieży z Ciechocina i okolic – grupa ta jest wyróżnikiem nie tylko tej świetlicy, ale również całego GOK.

 

Zapraszamy też na stronę internetową Ciechocina, która znajduje się pod domeną: http://www.ciechocin.info

 

Godziny otwarcia

Dzień Godziny otwracia
Poniedziałek 14.00 - 18.00
Wtorek 14.00 - 18.00
Środa 14.00 - 18.00
Czwartek 14.00 - 18.00
Piątek 14.00 - 18.00

 

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej urokliwej wsi oraz naszej świetlicowej przystani !

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem