XV-SPOTKANIE INTEGRACYJNE W CIECHOCINIE

| Opublikowane w: Ciechocin
XV-SPOTKANIE INTEGRACYJNE W CIECHOCINIE

Za nami jubileuszowe spotkanie integracyjne ,,Dzieci, Młodzież i Seniorzy Ojcu Św. Janowi Pawłowi II” organizowane od piętnastu lat w Ciechocinie. Impreza jest jednym z ważniejszych wydarzeń na terenie gminy Chojnice. Rokrocznie udział w niej biorą mieszkańcy różnych miejscowości z regionu – przede wszystkim grupy działające przy świetlicach i domach kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach

18 maja – w dniu 99 urodzin Karola Wojtyły w  Ciechocinie gościliśmy przedstawicieli Chojniczek, Czartołomia, Pawłowa, Racławek, Lotynia, Silna, Klawkowa, Kłodawy, Krojant , Nowego Ostrowitego i Nowej Cerkwi. Spotkały się różne pokolenia mieszkańców gminny Chojnice  w celu upowszechnienia idei pontyfikatu papieża  Polaka.  Po krótkim nabożeństwie majowym uczestnicy imprezy wspólnie odśpiewali „Barkę”. Na początku spotkania podziękowalismy Świetlicy  Pawłowo za 100 % frekfencję w spotkaniach. Za aktywnośc otrzymali prezent w postaci wejsciówek do kina  ufundowane przez właścicielkę kina ,,Kingsajz’’

Goście z zaangażowaniem brali udział we wszystkich zaplanowanych punktach programu. Były popisy wokalne i taneczne – zarówno dzieci, jak i seniorów, były zawody sportowe, bieg dla najmłodszych z rodzicami, zagadki i konkursy związane z pontyfikatem Jana Pała II, wspólne rozmowy przy herbacie i domowym cieście. Dużo pozytywnych emocji wprowadził występ zespołu „Muzycy i Przyjaciele”, który do wspólnego śpiewania zachęcił z powodzeniem przybyłych gości. W tym roku puchar w rywalizacji sportowo -rekreacyjnej  zdobyli: I-miejsce Pawłowo, II-miejsce -Nowa Cerkiew oraz III-miejsce Czartołomie. Zwycięzcom gratulujemy.

Dopisała pogoda i humory – teraz pozostaje tylko przeglądać zdjęcia i  czekać na kolejne spotkanie w przyszłym roku. Następna impreza będzie szczególna – zorganizowanie jej w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II z pewnością będzie wyzwaniem dla organizatorów. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe zaangażowanie w jej przygotowania wszystkich wolontariuszy z miejscowego koła gospodyń, straży, parafii, rady sołeckiej, a także firm i instytucji, które były sponsorami wydarzenia; nie ma wątpliwości, że w maju 2020 roku znowu w Ciechocinie zabrzmi „Barka” odśpiewana wspólnie przez mieszkańców gminy Chojnice.

Serdecznie dziękujemy państwu Kalinowskim ,Firmie ,,Corsiva Yachting’’, państwu Junke, piekarni pana Brunki, państwu Baryłom, firmie Ad&Craft Olga Kawalec -Olejniczak oraz ks. Kazimierzowi Matyji za okazaną pomoc.