Dzieci z Ciechocina wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Gniewie

Dzieci z Ciechocina wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Gniewie

Fundacja Banku Zachodniego WBK od kilku lat realizuje Program Bank Dziecięcych Uśmiechów. Do tegorocznego konkursu grantowego – ogłoszonego w ramach Programu BDU, wniosek zgłosił Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Pomysł na realizację działań inspirowanych średniowieczną muzyką i tańcem zyskał aprobatę komisji konkursowej i dzięki temu, tego lata w Ciechocinie znów będzie rozbrzmiewała muzyka dawna.

Dzieci i młodzież, biorąca udział w projekcie pogłębią swoje umiejętności z zakresu tańców średniowiecznych, ale też będą mogły sporo dowiedzieć się na temat tej epoki. Zapoznają się z muzyką średniowieczną, dowiedzą się jak wtedy wyglądał taniec i zabawa, jakie obowiązywały stroje. Odwiedzą też Zamek w Gniewie, który został zbudowany przez Zakon krzyżacki. Tam nie tylko zwiedzą zabytek, ale też wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III. Uczestnicy projektu przed szeroką publicznością zaprezentują swoje umiejętności taneczne.

Dzieciom z Ciechocina życzymy powodzenia przed tak trudnym występem i wytrwałości w pogłębianiu swoich tanecznych i muzycznych pasji.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry