Majówka z Gminnym Ośrodkiem Kultury

Gminny Ośrodek Kultury – jak co roku – przygotował dla Państwa ofertę aktywności majówkowych, które pozwolą w dobrym humorze przywitać nadchodzący wielkimi krokami MAJ.

Majówka to taki okres w roku, który sporej części naszego społeczeństwa kojarzy się przede wszystkim z wydłużonym weekendem i związaną z nim możliwością wypoczynku. Warto jednak pamiętać, że w tym okresie obchodzimy również ważne uroczystości państwowe – Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Osoby odwiedzające i mieszkańców gminy, którzy okres majówkowy spędzają w naszym regionie, gorąco zachęcamy do udziału w przygotowanych przez placówki GOK wydarzeniach.

Wiejski Dom Kultury w Silnie połączył w swoich obchodach obie wspomniane formy majówkowych aktywności. 29 kwietnia o godzinie 16:00 będziemy mieli sposobność twórczego ozdobienia przyniesionego przez siebie kubka lub filiżanki – to ciekawy pomysł, by przygotować się z nami na obchodzony 2 maja Dzień Flagi. Na godzinę 15:00, 1 maja przygotowano zaś całą gamę rozrywek i zabaw, by umożliwić wypoczynek pod znakiem integracji lokalnej. Będzie tradycyjna wycieczka w formie spaceru nordic walking do Ostrowitego (i z powrotem), grill wraz ze słodkim poczęstunkiem, wspólne malowanie na wielkim płótnie oraz konkurs-niespodzianka. Ponadto, imprezie towarzyszyć będzie muzyka. Na majówce w Silnie każdy znajdzie coś dla siebie!

Świetlica Wiejska w Doręgowicach dla osób chcących spędzić majówkowy czas w rytmie muzyki przygotowała warsztaty międzypokoleniowe "ze śpiewem na ustach”. W programie wydarzenia zaplanowano wspólne śpiewanie oraz warsztaty techniczne dla dzieci. Na pierwszym planie obu muzycznych aktywności będzie popularny w regionie akordeon. Dla uczestników znajdzie się również poczęstunek w formie „Polskich deserów”. Całość rozpocznie się godziną warsztatów 30 kwietnia o godzinie 16:00 i potrwa do około godziny 19:00. Zapraszamy rodziny z dziećmi oraz wszystkich miłośników muzyki i amatorów akordeonu.

W poniedziałek 29 kwietnia, o godzinie 16:00 przy Świetlicy Wiejskiej w Ciechocinie rozpocznie się spacer, w czasie którego wywieszane będą flagi narodowe na terenie sołectwa. Po zakończeniu wspólnego spaceru zaplanowano ognisko integracyjne na boisku przy świetlicy. Te dwie proste aktywności (a podobno piękno tkwi w prostocie), są wspaniałą okazją do zadbania o narodową i zarazem lokalną solidarność w Ciechocinie. Wszystkich – którym w poniedziałek przed majówką po drodze do Ciechocina – serdecznie zapraszamy!

Z okazji nadchodzących majowych świąt, Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach przygotował bogatą ofertę wydarzeń dla całej rodziny. Już 29 kwietnia odbędzie się otwarcie wystawy okiennej prezentującej prace konkursowe zatytułowane ...kto ty jesteś? Polak Mały.... Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 10 maja. Poza wystawą i zajęciami dla dzieci i młodzieży, Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach przygotował coś specjalnego. We wtorek 30 kwietnia o godzinie 13:00 odbędą się Warsztaty Rozwoju Umiejętności Społecznych pod hasłem Moja walizka patriotyczna. To doskonała okazja, aby w atmosferze zabawy i integracji poznać historię Polski, symbole narodowe i rozwinąć swoje umiejętności społeczne.

Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów na bogaty program wydarzeń, które umilą ten świąteczny czas. Przygotował coś dla każdego – od najmłodszych do najstarszych. W programie majówki znajdziemy kiermasz rękodzielniczy, przemarsz przez wieś z flagami narodowymi, warsztaty wypieku chleba oraz warsztaty wioślarskie i plastyczne. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Spędźcie Majówkę w Swornegaciach - serdecznie zapraszamy!