Budujemy domek dla zapylaczy

Budujemy domek dla zapylaczy

Dzisiejszy dzień był bardzo emocjonujący gdyż zajęcia dla seniorów odbyły się w nowym miejscu. Wszyscy wiemy że  30 września odszedł od nas Ksiądz Kazimierz Matyja, którego życzeniem było aby seniorzy spotykali siię w jego mieszkaniu. Dziś po krótkiej modlitwie rozpoczęliśmy cykl spotkań dla naszych seniorów.

Te zajęcia spędziliśmy pod czujnym okiem pani Justyny Rymon Lipińskiej.

Dziś w roli głównej

,, Domek dla zapylaczy''

Pszczół i owadów zapylających jest coraz mniej! tylko ratując te bezcenne stworzenia, my ludzie mamy szansę przeżyć na Ziemi. Chcemy pomóc pszczołom i innym owadom zapylającym znaleźć bezpieczne schronienie, dlatego w ramach projektu ,, Skąd w ogrodzie wzięło się kaszubskie rękodzieło’’ budujemy domek dla owadów. Każda, nawet najmniejsza i bardzo prosta konstrukcja pomoże im przetrwać. Aby zbudować domek dla owadów można wykorzystać starą, niepotrzebną, drewnianą półkę, palety lub deski – najlepiej z drewna liściastego. Konstrukcję domku dla owadów można wypełnić :gliną, słomą, trzciną lub kawałkami bambusów – ważne, żeby wewnątrz łodyg były dziurki, w które owady będą mogły wlecieć i się osiedlić, składając jaja.

Przez czas trwania zajęć seniorzy mogli skorzystać z fotela masującego. Zajęcia będziemy kontynuować w następną środę o godz. 11.00

Serdecznie zapraszamy :)

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem