"Mòje pùpczi" trafiły do Swornegaci

Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach jest ważnym ośrodkiem dbającym o zachowanie i popularyzację kultury kaszubskiej w regionie chojnickim.

Mieszkańcy gminy Chojnice zadbali o to,  żeby lokalną kulturą kaszubską zainteresować najmłodszych gości kaszubskiego domu. W gminnych świetlicach powstały ręcznie robione zabawki – wykonane na wzór tych, którymi dawniej bawiono się na Kaszubach.

Na zdjęciach w fotogalerii poniżej widoczne są lalki i zabawki z drewna - na różnym etapie ich powstawania, które w komplecie trafiły do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach.

Twórcami kaszubskich „pupci” są uczestnicy warsztatów, które były realizowane w Krojantach, Ciechocinie i Kłodawie – to tam powstały szmaciane lale, których szycie „nadzorowała” p. Marzena Cysewska. Zabawki z drewna powstały podczas pokazowych warsztatów prowadzonych w Swornegaciach przez p. Jakuba Orpiszewskiego.

Zachęcamy do odwiedzenia kaszubskiego domu w Swornegaciach i zabawy tymi pięknymi przedmiotami – propozycję kierujemy nie tylko do najmłodszych…

Zadanie „Mòje pùpczi” zostało dofinansowane ze środków gminy Chojnice

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry