Wycieczka do magicznego miejsca :)

"Jego dom i zabudowania otoczone  są pięknym ogrodem, wewnątrz którego stworzył fascynujący, wykreowany świat wypełniony różnorodnymi przedmiotami. Zagroda sprawia wrażenie muzeum na wolnym powietrzu. W różnych częściach podwórza znajdują się rozmaite rzeźby i konstrukcje oraz naturalnej wielkości postacie ludzi i zwierząt. W ogrodzie przylegającym do budynku mieszkalnego stoi pasieka wypełniona wieloma przeróżnymi, nawet kilkumetrowej wielkości ulami figuralnymi. Są tu także zdobione malowidłami ule domkowe. Obok domu znajduje się pracownia rzeźbiarska z nagromadzoną w kilku pomieszczeniach kolekcją różnorodnych przedmiotów. Wnętrza te pełnią rolę małego muzeum różności. Jest tu i warsztat tkacki, przeróżne narzędzia, tablice informacyjne z okresu przedwojennego i powojennego, żelazka, przedmioty codziennego użytku."

To tylko namiastka opowieści o twórcy ludowym - Józefie Chełmowskim, który żył i tworzył w Brusach Jaglie.

Zapraszamy do tego magicznego miejsca na Kaszubach, które było nam dane odwiedzić.

Zapisz siędo naszego newslettera!