Wielobarwna Mandala Pokoju

Wielobarwna Mandala Pokoju

Instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach wzięły udział w bardzo kolorowych zajęciach. W Galerii Handlowej Brama Pomorza uczyły się tkania i dziergania niepowtarzalnych kompozycji po okręgu, aby swoje prace przyłączyć do ogromnej mandali, jaka do podchojnickiej galerii przyjechała z Iławy. Warsztaty prowadziła Agata Topolewska. Artystka realizuje projekt, którego ideą jest, by kompozycja z włóczki, sznurków oraz tkanin podróżowała do różnych miejscowości i zwiększała swoje wymiary poprzez przyłączenie kolejnych elementów wykonanych przez osoby zainteresowane tematem. Mandala Pokoju (bo taką nazwę ma kompozycja) jest artystycznym symbolem protestu przeciwko wojnie. Przedsięwzięcie ma wymiar społeczny - integruje ludzi i daje ukojenie, tak bardzo potrzebne w czasach niepokoju i zgiełku informacyjnego, w których przyszło nam żyć. Ważnym aspektem projektu jest fakt, iż kompozycja powstaje jako produkt warsztatów w duchu recyklingu – do jej tworzenia używane są resztki włóczki, ścinki tkanin, końcówki wstążek, sprute swetry czy szaliki.

Sam proces współtworzenia mandali był ciekawym doświadczeniem dla uczestników. Praca okazała się bardzo relaksacyjna i wyciszająca. Stanowiła też trening uważności i koncentracji. Uczestniczki warsztatów podobne zajęcia chcą zorganizować w swoich placówkach – być może z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Ziemi?

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem