Warsztaty malowania na szkle

Warsztaty malowania na szkle

Sztuka malowania na szkle sięga starożytności. Kiedyś zajmowali się nią artyści, dziś każdy może być artystą we własnym domu. Z różnych technik rękodzielniczych, które poznawaliśmy w trakcie realizacji  projektu "Napij się bónkawy z kaszubskiej zastawy", paniom najbardziej przypadło do gustu właśnie malowanie na szkle. Dlatego też kolejny raz odwiedziła nas pani Liliana Gierszewska - mistrzyni tej gałęzi plastyki ludowej. Z pomocą doświadczonej artystki na zajęciach powstały piękne obrazy na deskach oraz szkle. Seniorom tak się spodobała ta technika artystyczna, że postanowiły wziąć udział w projekcie "Książki inspirują w każdym wieku", gdzie też wykonały prace tą techniką.

W ubiegłym tygodniu grupa seniorów z Angowic, Nowego Dworu oraz Chojniczek pojechała na spotkanie warsztatowe do Swornegaci i z tamtejszymi seniorami również zmierzyli się z malowaniem kaszubskich wzorów na szkle. Panie z Angowic mogły już udzielać porad innym uczestniczkom warsztatów.

Warto dodać, że takie zajęcia wpływają na wzrost sprawności manualnej, mają również znaczenie terapeutyczne, działają uspokajająco, rozbudzają zmysł estetyczny. Technika malowania na szkle uczy cierpliwości oraz dbałości o detale.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem