Wyjazd do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie

Dzieci ze świetlic w Nowym Dworze oraz Angowic, biorące udział w projekcie „W książeczce płynie rzeczka…”, pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Podczas zwiedzania nowoczesnego muzeum PNBT dzieci mogły obejrzeć makiety całego terenu Parku - wraz z znajdującymi się tam jeziorami. Zapoznaliśmy się też z florą i fauna Parku.

Dalsza część zwiedzania odbyła się w Zagrodzie Pokazowej Zwierząt, gdzie znajdują się przedstawiciele dawnych ras krów, koni i owiec. Jest tam też wiele zwierząt, które nie dałyby sobie rady na wolności, np. po wypadkach komunikacyjnych.

Po zwiedzaniu muzeum i zagrody ze zwierzętami mieliśmy jeszcze czas na piknik pod wiatą i rozegranie meczu piłki nożnej na istniejącym na terenie Centrum boisku sportowym.

Dzisiejszy wyjazd nauczył nas wielu ciekawych rzeczy o najbliższej okolicy i otaczającej nas przyrodzie. Dziękujemy za tak mile spędzony dzień.