Pyszne zapachy ziół

Pyszne zapachy ziół

W tym tygodniu seniorki z Angowic wzięły po raz ostatni udział w zorganizowanych przez prowadzących instruktorów zajęciach. Tematyka ostatnich zajęć to "zioła w kuchni" Prowadząca - Pani Kinga Chmara bardzo skutecznie podbiła nasze kubki smakowe, bo jak to mówią: przez żołądek do serca. Wszystkie dania były genialne! Mimo, iż nikt z uczestników zajęć nigdy nie spodziewał się, że lawendę można dodać do ciasteczek, a pokrzywę do naleśników... To smak tych dań był obłędny. Nikt, kto był obecny na zajęciach nie spojrzy już z grymasem twarzy na pokrzywę, ponieważ jest ona naprawdę świetnym dodatkiem w kuchni. Panie dowiedziały się jak zrobić pesto ze zblendowanej pietruszki, jak wykonać ziołowe knedle oraz pyszny koktajl - również z pokrzywą.

Przez dwa dni warsztatów nie przestrzegaliśmy diety, trzeba było spróbować wszystkiego. Dania z ziołami kusiły nie tylko zapachem ale też wyglądem - no bo kto by nie chciał skosztować zielonego naleśnika?

Teraz przed seniorkami bardzo trudna decyzja. Muszą zdecydować, które zajęcia najbardziej przypadly im do gustu i podjąć decyzję, w którym kierunku chcą rozwijać swoje umiejętności.

Dla przypomnienia: wszystkie warsztaty odbywały się w ramachprojektu "Gdy gorączka pali czoła, mądry Kaszub zbiera zioła". A warsztaty odbywały się z zakresu:

- zioła w rękodziele
- ziołolecznictwo
- zioła w kosmetyce
- zioła w obrzędach kaszubskich
- zioła w aromaterapii
- zioła w kuchni kaszubskiej

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry