Na sportowo z Mikołajem

| Opublikowane w: Sport
Na sportowo z Mikołajem

W ubiegłą sobotę na hali w Charzykowach odbyła się impreza zorganizowana pod hasłem „Na sportowo z Mikołajem”. Zabawa skierowana była do dzieci z placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz maluchów z sołectwa Charzykowy. Było to nie tylko spotkanie ze św. Mikołajem, w którego rolę wcielił się radny Józef Kołak, ale trównież zajęcia sportowe dla dzieci. Organizatorzy podzielili salę gimnastyczną na cztery strefy zabaw, a dzieci na cztery zespoły. W strefach dzieci poznały elementy następujących dyscyplin sportu: piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki. Zakończenie zabawy w każdej ze stref poprzedzone było wykrzyczeniem przez dzieci hasła: „Sport to podstawa, zabawa z Mikołajem – super sprawa”. W strefie piłki nożnej aktywnych maluchów wspierał piłkarz pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice – Jacek Podgórski.  Zabawa przebiegała w rytm przyjaznej dla dzieci muzyki. Na zakończenie nie obyło się bez drobnych prezentów, które wręczył dzieciom św. Mikołaj. Organizatorami zabawy sportowo - rekreacyjnej byli: Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, Klub Sportowy „Charzykowianka Charzykowy” oraz Sołectwo Charzykowy.