Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Biegali, tańczyli i śpiewali dla Jana Pawła II

| Opublikowane w: Sport
Biegali, tańczyli i śpiewali dla Jana Pawła II

Za nami jubileuszowe spotkanie integracyjne ,,Dzieci, Młodzież i Seniorzy Ojcu Św. Janowi Pawłowi II” organizowane od piętnastu lat w Ciechocinie. Impreza jest jednym z ważniejszych wydarzeń na terenie gminy Chojnice. Rokrocznie udział w niej biorą mieszkańcy różnych miejscowości z regionu – przede wszystkim grupy działające przy placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.

18 maja – w dniu 99 urodzin Karola Wojtyły w  Ciechocinie gościliśmy przedstawicieli Chojniczek, Czartołomia, Pawłowa, Racławek, Lotynia, Silna, Klawkowa, Kłodawy, Krojant, Nowego Ostrowitego i Nowej Cerkwi. Spotkały się różne pokolenia mieszkańców gminny Chojnice  w celu upowszechnienia idei pontyfikatu papieża  Polaka.  Po krótkim nabożeństwie majowym uczestnicy imprezy wspólnie odśpiewali „Barkę”.

Goście z zaangażowaniem brali udział we wszystkich zaplanowanych punktach programu. Były popisy wokalne i taneczne – zarówno dzieci, jak i seniorów, były zawody sportowe, bieg uliczny dla najmłodzych, zagadki i konkursy związane z pontyfikatem Jana Pała II, wspólne rozmowy przy herbacie i domowym cieście. Dużo pozytywnych emocji wprowadził występ zespołu „Muzycy i Przyjaciele”, który do wspólnego śpiewania zachęcił z powodzeniem przybyłych gości. W tym roku puchar w rywalizacji sportowo -rekreacyjnej  zdobyli: I-miejsce Pawłowo, II-miejsce -Nowa Cerkiew oraz III-miejsce Czartołomie.

Wyniki biegów ulicznych

Dziewczęta kl. 0-1

 1. Bublic Milena (Nowe Ostrowite)
 2. Skwierawska Marysia (Nowe Ostrowite)
 3. Ziemska Agata (Ciechocin)

Chłopcy kl. 0-1

 1. Piechowski Fabian (Ciechocin)
 2. Rzechtalski Szymon (Pawłowo)

Dziewczęta kl. 2-3

 1. Knitter Agata (Chojniczki)
 2. Chrapkiewicz Agata (Ciechocin)
 3. Bernaś Wiktoria (Racławki)

Chłopcy kl. 2-3

 1. Czupa Krystian (Kłodawa)
 2. Ruszczyk Alan (Pawłowo)
 3. Rumiński Patryk (Chojniczki)
Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem