Regaty wioślarskie im. Bolesława Drewka już w sobotę

| Opublikowane w: Sport, Swornegacie
Regaty wioślarskie im. Bolesława Drewka już w sobotę

To będzie pracowity weekend dla sporej grupy młodych adeptów polskiego wioślarstwa. W sobotę 2 czerwca na jeziorze Karsińskim w Swornegaciach odbędą się bowiem XX Kaszubskie Regaty Wioślarskie im. Bolesława Drewka. W zawodach wezmą udział osady z następujących klubów: GKW Drakkar Gdańsk, UKS 6 Gdańsk, AZS AWF Gdańsk, BTW Bydgoszcz, BKW Bydgoszcz, AZS UMK Toruń, UKS Brdów oraz UKS „Tur” Swornegacie. Imprezę poprzedzi wystawa plastyczna i  konkurs literacki zatytułowane „Wioślarstwo - Amsterdam 1928 - Swornegacie 2018”, bowiem zawody fabułą nawiązują do Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się 1928 roku. Wówczas na torze Sloten w Amsterdamie, polska czwórka ze sternikiem wywalczyła brązowy medal. Był to pierwszy olimpijski krążek w historii polskiego wioślarstwa. Rolę sternika w polskiej osadzie pełnił pochodzący ze Swornegaci Bolesław Drewek. Organizatorem przedsięwzięcia są: UKS „Tur” Swornegacie, Szkoła Podstawowa i Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach. Patronat główny nad zawodami objął Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, natomiast patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Piątek, 01.06.2018

Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach

18.00 – Wernisaż wystawy i finał konkursu literackiego pod nazwą „Wioślarstwo - Amsterdam 1928 - Swornegacie 2018". Spotkanie z rodziną Drewek.

Sobota, 02.06.2018

Plaża publiczna w Swornegaciach

11.00 – Uroczyste rozpoczęcie zawodów.

- Występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach.

- Występy kaszubskiej kapeli „Pleskota” z Chmielna.

15.00 – Dekoracja zwycięzców.

15.30 – Zakończenie regat.