Zapraszamy do obejrzenia wystawy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej, poświęconej pochodzącemu ze Swornegaci Bolesławowi Drewkowi, który zapisał się na kartach historii jako zdobywca pierwszego medalu olimpijskiego w dziejach polskiego wioślarstwa.

Wystawa „Bolesław Drewek (1903-1972). Sternik na wagę olimpijskiego medalu” przygotowana została przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Opracowaniem merytorycznym  zajął się Krzysztof Syngierski. Projekt graficzny wykonała Aleksandra Ciniewska. Duży wkład pracy w powstanie wystawy włożył Zbigniew Chrapkowski. Ekspozycja czasowa dostępna będzie od 2 czerwca do 30 września 2024 r. przy ul. Podgórnej w Swornegaciach (przy plaży publicznej).

Ekspozycja składa się z 10 plansz. Na wystawie zobaczymy archiwalne fotografie, które na co dzień znajdują się w prywatnych zbiorach Romana Ormanowskiego i Antoniego Rosołowicza. Całość uzupełniają zdjęcia pozyskane ze zbiorów Szkoły Podstawowej w Swornegaciach oraz znajdujące się w zasobach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Dodatkiem są reprinty archiwalnych artykułów. Większość materiałów zostanie udostępniona po raz pierwszy.Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem