Odszedł od nas Stanisław Kunza

Odszedł od nas Stanisław Kunza

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci niezwykle prawego i szlachetnego człowieka, przyjaciela dzieci i młodzieży, trenera i mentora środowiska chojnicko – charzykowskiego żeglarstwa Pana Stanisława Kunza. Zawsze kiedy była taka potrzeba mogliśmy liczyć na życzliwość i wsparcie Pana Stanisława.

Rodzinie i Bliskim

składamy szczere kondolencje

i wyrazy współczucia.

Załoga Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach

Msza święta pogrzebowa odbędzie się 8 lutego 2024 r o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Chojnicach.

 

Stanisław Kunza (1938-2024). Przygodę z żeglarstwem rozpoczął w 1950 roku za namową Ottona Weilanda. Stopień żeglarza zdobył w Chmielnikach po praktycznym kursie na tzw. bączkach. Należał do Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. ks. Mestwina w Charzykowach. Uczestniczył w pracach w Ośrodku Harcerskim w Funce. Był członkiem Ligi Morskiej, a następnie Klubu Przyjaciół Żołnierza. W 1956 roku zajął IV miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Polski w Giżycku. Był zasłużonym instruktorem i działaczem żeglarskim charzykowskich klubów.

 

Wspomnienia żeglarskie Pana Stanisława

Wywiad w weekend.fm z 2017 r.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem