Turniej siatkówki plażowej w Swornegaciach

W ubiegłą sobotę (17.06) odbyła się druga edycja turnieju siatkówki plażowej Plaża Swornegacie Open. Do rywalizacji nad Jeziorem Karsińskim przystąpiły drużyny z gminy Chojnice. W zawodach wzięły udział również pary z Poznania, Gdańska i Bydgoszczy Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych. Po kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono finalistów turnieju. W finale para Marcin Juszczak/ Piotr Rościszewski pokonała duet Paulina Teszner/ Alan Teszner. Na najniższym stopniu podium uplasowała się para Kamil Więcek/ Marcin Kujawa, która w meczu o trzecie miejsce pokonała miejscowy duet Kacper Wałdoch/ Piotr Pszczoła. Turniej zorganizowano przy współpracy Sołectwa Swornegacie i Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Nagrody ufundowali: Sołtys Sołectwa Swornegacie Dominik Dykier i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.