Wystawa pt. " Charzykowy - kolebka polskiego żeglarstwa śródlądowego"

Wystawa pt.

22 maja w Charzykowach ruszyły oficjalne obchody 100-lecia żeglarstwa chojnicko-charzykowskiego.  Było to także Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego. W uroczystościach uczestniczyło wiele ważnych postaci z władzami samorządowymi na czele. W programie wydarzenia znalazło się również otwarcie wystawy pt. „Charzykowy – kolebka polskiego żeglarstwa śródlądowego”, którą przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach i Chojnicki Klub Żeglarski. Frekwencja podczas otwarcia wystawy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Hangar Chojnickiego Klubu Żeglarskiego z trudem pomieścił chętnych do oglądania.

Ekspozycja pozwala poczuć atmosferę przedwojennych i powojennych Charzyków oraz zanurzyć się w świat ówczesnych żeglarzy. Ludzi, którzy byli prekursorami polskiego żeglarstwa. To wszystko dzięki różnorodności i bogactwu zgromadzonych na ekspozycji starych obiektów.  Wystawa podzielona została na trzy części. Pierwsza część jest pewnego rodzaju przewodnikiem po historii początków żeglarstwa w Charzykowach. Druga część poświęcona jest początkom yachtingu lodowego w Polsce. Część trzecia pokazuje historię powstawania nowoczesnego letniska.

Wystawę można oglądać w soboty i niedziele w godzinach od 12.00 do 16.00 w hangarze Chojnickiego Klubu Żeglarskiego (do 15 sierpnia). Ekspozycja dostępna po wcześniejszym umówieniu telefonicznym ( CHKŻ, tel. 52 398 81 20).

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry