Charzykowy Senior Tur Cup

Charzykowy Senior Tur Cup

To był wspaniały weekend dla miłośników walking futbolu. W Charzykowach odbył się pierwszy z trzech tegorocznych turniejów organizowanych przez Walking Futbol Polska - Charzykowy Tur Cup 2021. Startowały cztery zespoły (system każdym z każdym), które do ostatniego meczu rywalizowały o zwycięstwo.

Ostatecznie najlepsi okazali się gospodarze – Szarża/Charzykowianka, którzy lepszym stosunkiem bramek wyprzedzili złożoną z pań i z panów drużynę Pozytywnych. Warto dodać, że w zespole zwycięzców też grała jedna kobieta – Katarzyna Motylewska, co jest dowodem na to, że w walking futbol grać mogą jak równy z równym także drużyny mieszane. Odnotujmy też fakt, że w zespole Szarży/Charzykowianki zagrał pierwszy w historii polskiego walking futbolu siedemdziesięciolatek Tadeusz Paterek.

- Spędziliśmy razem fantastyczny weekend. Widząc uśmiechniętych ludzi na boisku i wokół niego, jestem przekonany, że zaraziliśmy miejscową drużynę i kibiców miłością do walking futbolu i będziemy spotykać się częściej. Choć w przypadku chodzonej piłki nożnej najważniejszy jest ruch i aktywność, a nie wynik sportowy, serdecznie gratuluję zwycięzcom. Mam nadzieję, że w pięknych Charzykowach wszyscy bawili się świetnie i zachowają miłe wspomnienia. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Chojnicach za bardzo dużą pomoc w organizacji turnieju - powiedział Jarosław Paradowski z WFP Polska.

Następny turniej walking futbolu już we wrześniu. W dniach 4-5.09, w Łodzi odbędzie się Senior Łódka Cup dla pań w wieku 40+ i panów w wieku 50+.

Wyniki:

Rosomak 50+ - Pozytywni 0:2 (Gole: Agnieszka Ciniecka, Bartosz Grelewski)

Rosomak 60+ - Szarża Charzykowianka 2:3 (Gole: Wojciech Włodarczyk, Andrzej Głowacki - Dariusz Blank 3)

Pozytywni - Szarża Charzykowianka 3:3 (Gole: Dariusz Blank, Sławomir Jankowski, Dariusz Dudziński - Krzysztof Adamowicz 3)

Rosomak 60+ - Rosomak 50+ 7:2 (Gole: Wojciech Włodarczyk 3, Andrzej Głowacki, Jarosław Sobieraj, Janusz Młynarczyk, Marek Ciniecki - Jacek Hummel, Ireneusz Jedliński)

Pozytywni - Rosomak 60+ 1:0 (Gol: Patrycja Wieczorek)

Szarża Charzykowianka - Rosomak 50+ 5:0 (Gole: Dariusz Blank 2, Sławomir Jankowski 2, Stanisław Kobierowski

Kolejność

1. Szarża/ Charzykowianka (7 punktów, 11-5 bramki)

2. Pozytywni Walking Futbol Klub (7 punktów, 6-3 bramki)

3. Rosomak 60+ Łódź (3 punkty, 10-5 bramki)

4. Rosomak 50+ Łódź (0 punktów, 2-14 bramki)

Klasyfikacja strzelców:

6 – Blank (Szarża/Charzykowianka)

4 – Włodarczyk (Rosomak 60+)

3 – Adamowicz (Pozytywni), Jankowski (Szarża/ Charzykowianka)

2 – Głowacki (Rosomak 60+)

1 - Hummel, Jedliński (Rosomak 50+), Wieczorek, Ciniecka, Grelewski (Pozytywni), Kobierowski, Dudziński (Szarża), Sobieraj, Młynarczyk, Ciniecki (Rosomak 60+)

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry