Finał drugiej edycji Retro Ligi

Finał drugiej edycji Retro Ligi

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w V etapie historycznego konkursu sportowego „Retro Liga” i przysłali odpowiedzi na pytania zamieszczone w ubiegłym tygodniu. Spośród trzech osób, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania, wylosowaliśmy zwycięzcę. Został nim Pan Karol Miszczuk. Gratulujemy zwycięzcy! Nagroda zostanie przekazana po zakończeniu drugiej edycji konkursu. Poniżej prawidłowe odpowiedzi na pytania V etapu.

Podaj przydomki wymienionych poniżej piłkarzy Chojniczanki.

Kuczkowski Stanisław – „Kuczek”, „Czołg”.

Rutkowski Ryszard - „Olaf”.

Skiba Andrzej – „Myrda”.

W finale konkursu zmierzą się trzy osoby: Andrzej Krajewicz (12 pkt.), Artur Włoch (10 pkt.), Jacek Schmidt (8 pkt.). Poniżej prezentujemy ostatnie pytania drugiej edycji konkursu.

POD PATRONATEM ZBIGNIEWA SZCZEPAŃSKIEGO

Jubileusz Meteoru w Silnie

W Silnie miejscowy LZS Meteor obchodził jubileusz 25-lecia. Patronat nad uroczystościami sprawował wójt gminy Chojnice – Zbigniew Szczepański. Z tej też okazji odbyło się szereg imprez sportowych.

W turnieju piłkarskim zwyciężyli gospodarze, którzy wyprzedzili Nowych Nowa Cerkiew, Rawys Raciąż oraz Orkan Huta. Najlepszym strzelcem turnieju był Michał Draszanowski (Nowi Nowa Cerkiew) Zwycięski zespół otrzymał puchar wójta, były także inne puchary i nagrody oraz pamiątkowe dyplomy (…).

„Express Bydgoski” z 10.09.1995 r.

 

Zwycięska Szarża

Pomimo że piłkarze Szarży Krojanty turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Chojnice rozpoczęli od porażki, sięgnęli po główne trofeum. W finale podopieczni Eugeniusza Wirkusa wygrali w karnych z Orłem Nieżychowice. Gospodarze turnieju, Jantar Pawłowo, zajęli 3 miejsce (…).

„Czas Chojnic” z 05.07.2007 r.

 

Szarża po raz trzeci z rzędu

Szarża Krojanty zdobyła w Nowej Cerkwi puchar wójta gminy Chojnice. W finale podopieczni Damiana Trzebińskiego pokonali drużynę Kolejarza Chojnice. Zespół z Krojant zdobył puchar po raz trzeci z rzędu. Taka sytuacja nastąpiła po raz pierwszy w ponad dwudziestoletniej historii tych rozgrywek.

Trzydziestolecie samorządu gminy Chojnice 1990-2020, red. Maria Eichler, Chojnice 2020

 


Foto. Drużyna Szarży Krojanty. Zdobywcy pucharu wójta gminy Chojnice z 2017 roku. Foto w zbiorach GOK w Chojnicach.

Pytanie 1

Na fotografii powyżej stoi pierwszy od lewej: zasłużony działacz, były prezes Szarży Krojanty, trener. Podaj jego imię i nazwisko.

 

ZDOBYWCY PUCHARU WÓJTA GMINY CHOJNICE W PIŁCE NOŻNEJ

OSTATNIA DEKADA

2011 – Szarża Krojanty

Gospodarz turnieju – Harpun Zbeniny

2012 – Szarża Krojanty

Gospodarz turnieju – Szarża Krojanty

2013 – Czarni Ostrowite

Gospodarz turnieju – Czarni Ostrowite

2014 – Jantar Pawłowo

Gospodarz turnieju – Szarża Krojanty

2015 – Szarża Krojanty

Gospodarz turnieju – Jantar Pawłowo

2016 – Szarża Krojanty

Gospodarz turnieju – Szarża Krojanty

2017 – Szarża Krojanty

Gospodarz turnieju – Nowi Nowa Cerkiew

2018 – Jantar Pawłowo

Gospodarz turnieju – Jantar Pawłowo

2019 – Jantar Pawłowo

Gospodarz turnieju – Unia Klawkowo

2020 – Unia Klawkowo

Gospodarz turnieju – Meteor Silno

Foto. Na fotografii drużyna Jantara Pawłowo. Gospodarz turnieju piłki nożnej o puchar wójta gminy Chojnice w 1997 roku. Stoi pierwszy od lewej ówczesny i obecny wójt gminy Chojnice - Zbigniew Szczepański.

Pytanie 2

Na fotografii powyżej stoi szósty od lewej: zasłużony działacz, były piłkarz Jantara Pawłowo. Podaj jego imię i nazwisko.

Pytanie 3

Jaka drużyna zdobyła puchar wójta gminy Chojnice w piłce nożnej w 1997 roku?

 

Na odpowiedzi czekamy do 24 marca, do godz. 15.00.

Osoby, które nadeślą w wyznaczonym terminie prawidłowe odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagrody rzeczowej. Wyniki VI etapu (finału) konkursu opublikujemy na stronie gokchojnice.pl do 29 marca 2021 r. Odpowiedzi należy przesyłać wyłącznie w wersji elektronicznej  na adres: krzysztofs@gokchojnice.pl (w tytule e-maila: Konkurs „Retro Liga. Historyczny konkurs sportowy”). W e-mailu należy zawrzeć zapis:

Wyrażam zgodę, na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, dla potrzeb niezbędnych do realizacji  Konkursu „Retro Liga. Historyczny konkurs sportowy”- Zgodnie z art. 13 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry