CHODZIMY ZA PIŁKĄ, CHODŹ Z NAMI...

CHODZIMY ZA PIŁKĄ, CHODŹ Z NAMI...

Już w najbliższy weekend, 17 i 18 października, na boisku Orlik w Charzykowach (ul. Szkolna 1) odbędą się warsztaty pod nazwą „Weekend z walking futbolem”.

Chodzona odmiana piłki nożnej, przeznaczona dla pań w wieku 40+ i panów 50+, zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Dzięki kilku zmianom w przepisach, uprawianie walking futbolu jest dużo bezpieczniejsze, niż gra w piłkę nożną. Nie można biegać, piłka podawana jest głównie po ziemi, nie ma wślizgów, nie ma gry bark w bark, zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad fair play i wzajemnego szacunku. To głównie dzięki tym zabiegom, walking futbol znany jest na całym świecie, a z powodzeniem uczestniczą w nim nawet gracze w wieku 70+.

- Zapraszamy każdego, kto chce spróbować bawić się z nami. Piłkarska przeszłość i umiejętności nie mają żadnego znaczenia. Zajęcia odbywają się w grupach dostosowanych do poziomu zaawansowania. Osoby, które nigdy wcześniej nie kopały piłki, też będą się świetnie bawić. Mile widziane będą panie. Wystarczy obuwie sportowe, odrobina chęci i zaczynamy zabawę pełną humoru i pozytywnych emocji - zapewnia promotor walking futbolu w Polsce Jarosław Paradowski.

Zajęcia odbędą się w sobotę w godzinach 10-13 i 15-18 oraz w niedzielę w godzinach 10-13. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach proszone są o kontakt telefoniczny (tel. 533 343 485). Organizatorami warsztatów są: Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach i Stowarzyszenie Walking Futbol Polska.

Niewątpliwą atrakcją warsztatów, będzie obecność reprezentantek Polski w walking futbolu, które przygotowują się do turnieju 3 Nations Cup i spotkań z Anglią i Szwecją.

- Grafik kilkudniowego pobytu w Charzykowach mamy bardzo napięty, ale na pewno znajdziemy czas, by pobawić się w walking futbol z każdym, kto będzie chciał się na własnej skórze przekonać, jaka to frajda być aktywnym w wieku 40+, 50+ czy 60+ - zachęca trener Polek Wojciech Czyżycki.

„Weekend z walking futbolem” odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa COVID. Przypominamy o zabraniu maseczek, zachowaniu dystansu społecznego i stosowaniu się do zaleceń organizatorów.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry