PROGRAM: INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY 2021

Tytuł projektu: Poprawa dostępności Wiejskiego Domu Kultury w Silnie poprzez montaż windy zewnętrznej oraz zagospodarowanie terenu.

W listopadzie 2020 roku Gminny Ośrodek  Kultury w Chojnicach złożył do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek do Programu Infrastruktura Domów Kultury.

W 13 lipca 2021 podpisana został umowa dofinansująca  przedmiotową inwestycję ze środków   Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w kwocie 130.000 tys. zł.

Celem złożonego  projektu jest  umożliwienie dostępu do obiektu kultury – Wiejskiego Domu Kultury w Silnie i oferty kulturalnej GOK w Chojnicach osobom ze szczególnymi potrzebami.

Z początkiem października, po wyłonieniu w wyniku procedury przetargowej wykonawcy, przystąpiono do wykonania robót.

W ramach zadania zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Nastąpi przebudowa i zagospodarowanie terenu przy WDK w Silnie w celu montażu windy zewnętrznej-zlikwidowane zostaną nachylenia terenu, krawężniki, przebudowany zostanie chodnik i schody zewnętrzne. W budynku zamontowana zostanie winda zewnętrzna umożliwiająca osobom z niepełnosprawnością ruchową i rodzicom z dziećmi korzystanie z piętra budynku, gdzie mieszczą się sale edukacyjne i artystyczne. Jednocześnie osobom tym umożliwiony zostanie także dostęp do poziomu  wysokiego parteru, na którym znajduje się sala widowiskowa.

Dzięki  wszystkim tym działaniom  stworzone zostaną warunki dla uczestnictwa w kulturze osobom ze szczególnymi potrzebami z gminy Chojnice a także spoza gminy-korzystającym z oferty WDK. Zwiększy się też rola GOK w Chojnicach w pobudzaniu aktywności obywatelskiej osób ze szczególnymi potrzebami, poprzez stworzenie miejsca do podejmowania działań społecznych i kulturalnych przez te osoby.

Zakończanie prac planowane jest na koniec miesiąca grudnia 2021

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"

projekt-zagosp.-dzialek.jpg (1999 x 2377)elewacja.jpg (1999 x 2377)