Zapraszamy na warsztaty piłki nożnej chodzonej

Zapraszamy na warsztaty piłki nożnej chodzonej

Czy można grać w piłkę i nie biegać? Oczywiście, że tak. A kto nie wierzy, ten powinien koniecznie odwiedzić Charzykowy. Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach i Stowarzyszenie Walking Futbol Polska, od kilku lat promują chodzoną odmianę piłki nożnej, jako doskonałą formę aktywności dla całych, wielopokoleniowych rodzin. Już w najbliższy weekend (25-26.05) zapraszamy na boisko Orlik w Charzykowach przy ul. Szkolnej 1, gdzie odbędą się kolejne Warsztaty Walking Futbolu. W zajęciach będzie mógł wziąć udział każdy, kto chce aktywnie spędzić kilka godzin. Trenerzy i instruktorzy będą dostępni w sobotę i w niedzielę w godzinach 11.00-15.00.

Walking futbol zdobywa na świecie coraz większą popularność. W oficjalnych meczach i turniejach biorą udział osoby w ściśle określonych kategoriach wiekowych (panie w wieku 40+ i panowie w wieku 50+). W formie rekreacyjnej, dyscyplina przeznaczona jest dla każdego, a na zajęciach bardzo często można spotkać dzieci, które ćwiczą razem z rodzicami i dziadkami.

- Zapraszamy całe rodziny. Mile widziani będą zarówno panowie, jak i panie. Żadne doświadczenie piłkarskie nie jest wymagane. Postaramy się przekazać wszystkim jak najwięcej pozytywnej energii. W kilka minut zaznajomimy uczestników z filozofią walking futbolu i nauczymy podstawowych przepisów gry. Potem będziemy wspólnie trenować i rozegramy kilka pokazowych meczów. Wystarczy sportowe obuwie i odrobina chęci, aby pokonać własne słabości i przekonać się jak wspaniały jest walking futbol - zachęca do udziału w Warsztatach Jarosław Paradowski, prezes WFP.

W najbliższy weekend będziemy mogli spróbować walking futbolu w formie rekreacyjnej. Odmianę sportową zobaczymy w Charzykowach na przełomie sierpnia i września (31.08-01.09). Właśnie wtedy odbędzie się czwarta edycja międzynarodowego turnieju Senior Tur Cup, w którym wystąpi kilkanaście najlepszych drużyn z całego kraju, a także zespoły z Anglii i Litwy.

Udział w Warsztatach Walking Futbolu jest bezpłatny. Chodzimy za piłką, chodź z nami...

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem