Obejrzyj wystawę o Ottonie Weilandzie

Obejrzyj wystawę o Ottonie Weilandzie

Zapraszamy do oglądania wystawy, poświęconej Ottonowi Weilandowi, który zapisał się na kartach historii jako pionier żeglarstwa sportowego w Polsce oraz twórca ośrodka sportów wodnych i nowoczesnego letniska w Charzykowach.

Wystawa „Otton Weiland (1877-1966). Pionier żeglarstwa w Polsce, twórca nowoczesnego letniska w Charzykowach” przygotowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Ekspozycję oglądać można do 31 lipca 2024 r. przy promenadzie w Charzykowach (skwer przy boiskach do gier plażowych).

Wystawa plenerowa składa się z 14 plansz, w ciekawy sposób przedstawiających wizerunki Ottona Weilanda na różnych etapach jego życia i działalności. Weiland ukazany jest jako działacz klubowy najwyższej rangi, wielki propagator żeglarstwa, konstruktor bojerowy i znakomity żaglomistrz.

Na wystawie zobaczymy archiwalne fotografie, które na co dzień znajdują się w zbiorach Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach. Całość uzupełniają fotografie ze zbiorów prywatnych  oraz reprinty artykułów i reklam prasowych. Niektóre z nich mają charakter unikalny i zostały udostępnione po raz pierwszy.

Opracowanie merytoryczne wystawy: Krzysztof Syngierski

Projekt graficzny: Aleksandra Ciniewska

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem