SENIOR TUR CUP - 02-03.09.2023

W najbliższy weekend, już po raz trzeci, do Charzyków zawita walking futbol. Turniej Senior Tur Cup 2023 na pewno przejdzie do historii, gdyż po raz pierwszy, zawody będą miały międzynarodową obsadę. Chodzona odmiana piłki nożnej, przeznaczona jest dla panów w wieku 50+ i pań w wieku 40+. Do udziału w Senior Tur Cup, zgłosiło się aż 14 zespołów z Polski, Anglii, Litwy i Ukrainy. - Bardzo się cieszymy, że turniej z roku na rok ma coraz większą renomę i coraz więcej osób chce grać w walking futbol. To wspaniała sprawa gdy widzi się ludzi, którzy bez względu na metrykę, starają się być aktywni i zarażają innych pozytywną energią. Najstarszy zgłoszony do turnieju zawodnik ma 79 lat i to jest fantastyczna wiadomość. Już przed rozpoczęciem zawodów mogę stwierdzić, że każdy uczestnik Senior Tur Cup jest zwycięzcą - mówi Jarosław Paradowski, prezes Stowarzyszenia Walking Futbol Polska.

Wśród panów, na placu gry zobaczymy dwie drużyny z Anglii - Billericay Town i EWFC Redditch. Anglia to kolebka walking futbolu. Na Wyspach zarejestrowanych jest ponad 1000 klubów, a za piłką regularnie chodzi ponad 100 tysięcy zawodniczek i zawodników. W rywalizacji pań gościć będziemy ekipę z Litwy Suduvos Mociutes. "Babcie z Mariampola" to drużyna, która regularnie uczestniczy w turniejach w całej Europie i po raz drugi przyjedzie do Polski. Charzykowy będą reprezentowane przez Szarżę Charzykowiankę. Gospodarze już dwukrotnie wygrywali Senior Tur Cup w latach ubiegłych, ale w 2021 i 2022 roku były to zawody z udziałem tylko czterech zespołów. W tym roku rywalizacja na pewno będzie bardziej zacięta, a o zwycięstwo dużo trudniej.

Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na piątek (01.09) na godzinę 20.00 i odbędzie się ono w amfiteatrze im. Ottona Weilanda w Charzykowach. Mecze eliminacyjne odbędą się w sobotę (02.09) w godzinach 10.30-17.30, a finałowe w niedzielę (03.09) w godzinach 10.30- 15.00. Cały turniej zostanie rozegrany na specjalnie przygotowanej Walking Futbol Arenie przy ul. Szkolnej 1 w Charzykowach. Każdy kto chce zobaczyć jak gra się w walking futbol będzie mile widziany na trybunach - zaprasza Krzysztof Syngierski z Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.