Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Nowa Cerkiew

img_7299_wynik

ŚWIETLICA WIEJSKA W NOWEJ CERKWI
Nowa Cerkiew, ul. 18 Pułku Ułanów Pomorskich 7
89-620 Chojnice
tel. 533 343 461

Instruktor: Martyna Theil, martynat@gokchojnice.pl

Świetlica Wiejska w Nowej Cerkwi rozpoczęła działalność w 2013 roku. Powstała w budynku po dawnej poczcie. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt zachęca do skorzystania z bogatej oferty zajęć, jaką może pochwalić się placówka. Tuż obok obiektu mieści się boisko oraz plac zabaw, które umożliwiają spędzanie czasu na świeżym powietrzu naszym podopiecznym. W pobliżu znajdują się piękne lasy.

W Świetlicy mają miejsce spotkania okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, Karnawału, Dnia Kobiet, Dnia Matki i Ojca, Dnia Dziecka, Andrzejek, Mikołajek, spotkania opłatkowego. Seniorzy z Nowej Cerkwi wzięli udział w projekcie pt. ”Mają jeszcze wiele do zaoferowania” W ramach tego projektu odbyły warsztaty rękodzielnicze, między innymi z zakresu hafciarstwa, koronkarstwa, wikliniarstwa czy malowania na szkle oraz rzeźbienia i malowania ptaszków. Projekt ten zachęcił osoby starsze do korzystania z oferty świetlicy.  Równie ważny okazał się projekt „Żyjmy zdrowo i wesoło, by sąsiadów mieć wokoło”, dzięki któremu dzieci poznały zasady zdrowego żywienia, które staramy się wykorzystywać podczas zajęć kulinarnych organizowanych w naszej świetlicy.

W ramach działalności placówki odbywają się stałe zajęcia: plastyczno- techniczne: rysowanie ołówkiem, kredkami, malowanie farbami, wycinanie; dydaktyczne: zabawy słowne, rebusy, krzyżówki; rekreacyjno – ruchowe: zabawy ruchowe, zabawy na świeżym powietrzu; muzyczne: prowadzone są pod kierunkiem instruktora muzyki; warsztaty plastyczne dla dorosłych.  W czasie roku  szkolnego odbywają się Warsztaty Rozwoju  Umiejętności Społecznych na podstawie programu „Spójrz inaczej”. Świetlica znajduje czas na odrabianie z dziećmi zadań domowych oraz organizację wycieczek i wyjazdów; między innymi wycieczek rowerowych po okolicy a także do zaprzyjaźnionych świetlic z naszej gminy oraz wyjazdy na basen lub kręgle.

 

Godziny otwarcia w czasie roku szkolnego 2018/2019

DzieńGodzina
Wtorek 15:00- 19:00
Środa 15:00- 19:00
Czwartek 15.00 - 19:00
Piątek 15.00 - 19.00
Sobota 10.00 - 14.00
Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem