Ferie w Lotyniu

Ferie w Lotyniu

Ferie w świetlicy w Lotyniu rozpoczęły się balem przebierańców. Bawić przyszły się jednorożce, księżniczki, ninja, gekson, strażak, motylek, Wendssday, tygryski i wiele innych barwnych postaci. Były tańce, konkursy z nagrodami, słodkie przekąski oraz różne niespodzianki.

W kolejne dni zimowych wakacji  było bardzo kreatywnie, kulinarnie, towarzysko oraz praktycznie i pożytecznie.

W poniedziałek odwiedzili nas druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Cerkwii. Druh Wojtek oraz druhna Ania z córeczką przypomnieli numer alarmowy: 112 i podali łatwy sposób na jego zapamiętanie. Pokazali też torbę medyczną, z którą jeżdżą do zdarzeń i pozwolili dzieciom przymierzyć kurtkę strażacką oraz hełm. Strażacy nauczyli  też dzieci, jak udzielić pierwszej pomocy, jak sprawdzić czy ktoś oddycha, stosując zasadę „widzę, czuję i słyszę” oraz pokazali pozycję boczną bezpieczną. Podczas lekcji wszyscy byli bardzo uważni i zaliczyli ją na szóstkę!

Następnego dnia wybraliśmy się do Chojnickiego Centrum Kultury na film Akademia Pana Kleksa - było magicznie! Teraz już wszyscy znamy największe zaklęcie „…co by było gdyby…”

Środek tygodnia to integracja z miejscową stajnią „Maxyma” - wspólny wypiek chleba i kreatywne warsztaty, czyli tworzenie breloczków z motywem kota.

Czwartek spędziliśmy „kulinarnie”. Każdy dostał swój kawałek ciasta na pizzę, z którego trzeba było własnoręcznie uformować kształt, następnie ułożyć na nim składniki, na zasadzie „co kto lubi”. Najtrudniejsze było czekanie na smaczne efekty naszej pracy…

Piątek minął bardzo kreatywnie. Okazało się, że ze zwykłych klocków można wyczarować postacie z gry minecraft! Po klockach zajęliśmy się patyczkami po lodach - tutaj dopiero się działo!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych „feryjnych aktywności” i oczywiście do wspólnej zabawy w świetlicy!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem