Las w słoiku

Las w słoiku

19 października w świetlicy w Lotyniu odbyły się warsztaty „Las w słoiku”. Poprowadziła je Urszula Łangowska, a skierowane były do osób dorosłych z gminy Chojnice. Wszelkie materiały do wykonania dzieła przywiozła florystka, która  na początku wyjaśniła, co będziemy robić i od czego należy zacząć.

Przepis na "las w słoiku" jest następujący:

Na dno naczynia wsypujemy kamienie, które umożliwiają odpływ wody. Następnie wybieramy ziemię pod konkretne rośliny, w naszym przypadku były to sukulenty oraz kaktusy. Ziemię mieszamy z keramzytem oraz kamieniem wulkanicznym - dla lepszego drenażu. Kolejny etap to sadzenie roślin. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ rośliny (jak nazwa wskazuje...) rosną. Nasze słoiki mają być ozdobą, więc wykańczamy je zgodnie z własnym gustem - może to być kolorowy piasek, mech, szyszki lub "co się komu podoba". A efekty? Oceńcie sami...

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem