Obejrzeliśmy spektakl "Mąż i żona"

Obejrzeliśmy spektakl

Rok 2023 został ogłoszony rokiem Aleksandra Fredry, bowiem w tym właśnie roku przypada 230 rocznica urodzin pisarza. Fredro pozostawił po sobie wiele niezrównanych arcydzieł komediowych, które bawią i zadziwiają kunsztem językowym i konstrukcyjnym współczesnego widza, tak samo jak dwa wieki temu.

Podobnie było na spektaklu "Mąż i żona" – komedii, którą Aleksander Fredro napisał w 1821 roku. Przedstawienie, wykonane w Chojnickim Centrum Kultury przez warszawski teatr Nie z tej kulisy, rozbawiło widzów z gminy Chojnice. Sztuka opowiadająca o niewiernej Elwirze, jej wiarołomnym mężu Wacławie i równie niestałym kochanku Alfredzie oraz najsprytniejszej z nich wszystkich pokojówce Justysi, zadziwiała złożonością intrygi, błyskotliwą ironią i wspaniałym wierszem.

Pomysł na „wyskakiwanie” postaci z łóżka i znakomita gra aktorska stanowiły dopełnienie tekstu Fredry. Kostiumy, świetnie nawiązujące do skomplikowanych tu relacji damsko-męskich, również podkreślały fabułę komedii.

Nie dziwi zatem burza oklasków, która rozległa się po przedstawieniu i dobre humory widzów opuszczających salę teatralną.

Już w sobotę kolejny spektakl, który ma przybliżyć mieszkańcom gminy Chojnice twórczość Aleksandra Fredry. Na scenie Chojnickiego Centrum Kultury widzowie zobaczą „Zemstę” w wykonaniu Teatru PARABUCH.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem