„Kulturalna” wycieczka

„Kulturalna” wycieczka

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach jest jednym z beneficjentów Programu BLISKO. Projekt "Biblioteka blisko nas", realizowany w ramach tego programu przez charzykowską wypożyczalnię, ma na celu m.in.  wzmocnienie roli biblioteki,  jako „trzeciego miejsca” jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi. Jednym z takich działań była wycieczka, którą bibliotekarki zorganizowały dla pracowników i partnerów Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.

Uczestnicy całodziennego wyjazdu odwiedzili Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, którego główna siedziba została w ubiegłym roku gruntownie przebudowana i zmodernizowana. Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników bruskiej instytucji, goście z gminy Chojnice mogli wejść do wszystkich pomieszczeń – począwszy od piwnicy, poprzez nowoczesną salę widowiskową i sale warsztatowe, aż po pomieszczenia biurowe i salę kinową. Dowiedzieli się, na jakiej zasadzie działa „Kino za rogiem” oraz jak funkcjonuje biblioteka. Był też czas na rozmowy i wymianę doświadczeń.

Kolejnym etapem wycieczki było spotkanie z rzeźbiarką – Ireną Brzeską, która w tym roku obchodzi 20-lecie pracy twórczej. Rzeźby (i opowieści!) artystki zachwyciły uczestników wyjazdu. Twórczyni, pokazując rzeźby, opowiadała o każdej z nich – w jakich okolicznościach powstała, co było inspiracją do jej stworzenia, a nawet jakie odczucia ma powodować u odbiorców. Wszystko to sprawiało, że każde z dzieł artystki stawało się wyjątkowe i  „ożywało”, co było też jej zamiarem twórczym.

Wyjazd pozwolił na lepsze poznanie doświadczeń innych osób i instytucji działających w obszarze kultury. Był też dobrą okazją do zauważenia piękna i unikatowości Kaszub oraz wspólnego spędzenia czasu.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem