Dynia z Lotynia

Dynia z Lotynia

Członkinie Stowarzyszenia Kobiet Stokrotki z Lotynia zorganizowały w miejscowej świetlicy obchody  święta, którego niekwestionowaną bohaterką była DYNIA. A to za sprawą projektu: „Pomarańczowa dynia bania - zdrowa, smaczna i tania”, dofinansowanego przez gminę Chojnice. Panie przez długie tygodnie spotykały się na warsztatach kulinarnych, ażeby w efekcie wypracować najlepsze sposoby przetwarzania dyń – bań. Podsumowaniem ich kuchennych działań było spotkanie integracyjne, podczas którego na stołach królowały potrawy z dyni: zupa krem, kompoty, koreczki, naleśniki, dżemy, ciasta na różne sposoby – wszystko oczywiście z dynią w roli głównej. Goście nie tylko mogli posmakować tych wspaniałych dań, ale również poznać sekrety ich przyrządzania – każdy otrzymał w upominku „Przepiśnik dyniowy” i „małe co nieco” na wynos.

Prócz smacznego poczęstunku były oczywiście rozmowy, żarty, śpiewy (co prezentujemy poniżej) i wspólne fotki, do których obejrzenia zachęcamy.

Mamy nadzieję, że dynia-bania na stałe zagości w kuchniach pań ze Stowarzyszenia Stokrotki a Święto Dyni trwale wpisze się w kalendarz świąt obchodzonych w świetlicy w Lotyniu.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry