Relacja dożynkowa z Doręgowic

W Doręgowicach odbyły się dożynki. Fantastyczne wydarzenie, w którego przygotowanie włączyło się wiele osób.

Prace rozpoczęły się od wykonania wieńca dożynkowego,  którego ostateczne wykończenie świeżymi kwiatami nastąpiło w dzień dożynek.

Przystrojona została cała wieś, tak by każdy przejezdny widział, jak bardzo ważne jest zaakcentowanie tego dnia.

Również na placu przy Świetlicy Wiejskiej nie zabrakło dekoracji. Na dzieci czekały słomiane postacie z bajek i wszyscy mogli zachwycać się urokiem polnych kwiatów w słoikowych wazonach.

Dożynki zaczęły się Mszą Świętą na placu. Rolnicy przynieśli w darze owoce, warzywa i chleb.

Poza poczęstunkiem na gości czekało wiele rozrywek i konkursów, za które uczestnicy zdobywali bardzo ciekawe nagrody. Nasze boisko na chwilę zamieniło się w plac rodeo, lub nawet stało się wspaniałą przestrzenią dla ruroskoczków.

OSP Doręgowice zadbała o odpowiednie schładzanie wodą,  tych którym upał doskwierał zbyt mocno.

Gwiazdą festynu dożynkowego był zespół "Blawatki" z Chojnic. Wspaniałe tańce zarówno te na scenie jak i te integracyjne na placu zachwyciły uczestników tegorocznych dożynek.

Po festynie na mieszkańców Doręgowic i gości czekała zabawa taneczna z zespołem "Oldy".

Podczas wydarzenia zostały także wręczone nagrody za konkurs dożynkowy, zorganizowany z ramienia Świetlicy Wiejskiej w Doręgowicach, działającej  pod szyldem Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz Sołtys i Rade Sołecką Doręgowic. W kategorii dorośli zwyciężyły panie Anna i Ewelina. Natomiast w kategorii dziecięcej nagrody wręczone Magdzie, Piotrkowi, Zdzisi, Michasi i Rozalce. Gratulujemy!

Wspaniałe dożynki, za pomoc w organizacji dziękujemy mieszkańcom i wszystkim sponsorom. Dziękujemy za wszelkie wsparcie, dziękujemy, że  zawsze możemy na Was liczyć!

Dziękujemy za ufundowanie nagród: firmie Jelonek, właścicielce Salonu Masażu Lilly, państwu Radkowiak - właścicielom sklepu w Doręgowicach, dziękujemy pani Annie Poźniak - fotograf oraz ChCK.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wsparli finansowo to bardzo ważne wydarzenie!

Sami zobaczcie jak było tu radośnie i kolorowo!