Warsztaty "Lalki kaszubskie" w Muzeum Etnograficznym w Chojnicach

Warsztaty

W ramach projektu "Kaszëbskô móda z kaszebscë szafë" dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Doręgowicach oraz najmłodsze dzieci z pobliskiego Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach, miały możliwość uczestniczenia, w zapewne niezapomnianych warsztatach, podczas których wykonały niesamowicie kolorowe kaszubskie lale. Warsztaty odbyły się w Muzeum Etnograficznym w Chojnicach.

Ku naszemu zdziwieniu wystarczyła drewniana łyżka kuchenna, krepa i włóczki, by stworzyć lalki, służące nie tylko do zabawy, ale też ozdoby i podkreślenia kaszubskiej kultury.

Dzieci były zachwycone wycinaniem ubrań dla lalki. Spod nożyczek wychodziły fartuszki, sukienki, chusty i przepiękne "ozdobniki".

Gdy ubiór lalki był gotowy, nadszedł czas na wymyślne fryzury. Włosy lalek stanowiły oczywiście włóczki, które dzieci splatały w śliczne warkocze, koki i inne uczesania. Piękne fryzury na głowach lalek ozdobiły kokardki z serwetek papierowych.

Warsztaty uważamy za bardzo udane, dziękujemy paniom z muzeum za profesjonalizm w wykonywanej pracy i dużo uśmiechu, który udzielał się uczestnikom zajęć.

Zapraszamy do fotorelacji.