Rzeźbimy w drewnie

W Świetlicy w Doręgowicach odbyły się pierwsze warsztaty rzeźbiarskie, w ramach projektu "Nadmienić można, że mam duże zaciekawienie wynalazczością". Tworząc wzorujemy się na sztuce ludowej, inspiracją dla nas są prace wspaniałego artysty Józefa Chełmowskiego.

Młodzież od podstaw wykonywała po kolei każdy drewniany element, z którego już wkrótce (na kolejnych warsztatach), powstaną gotowe rzeźby, zabawki drewniane itp.

Satysfakcja z wykonywanych prac jest ogromna, starsi pracowali przy użyciu różnych sprzętów, nad wszystkim czuwał pan Orpiszewski. Młodsi pod okiem instruktora wykonywali inne prace, przy użyciu np. papieru ściernego.

Przygoda z rzeźbą okazuje się być trafioną, a dzieci nie mogą doczekać się kolejnego spotkania!

Zapraszamy do fotorelacji i filmiku!

Projekt „Nadmienić można, że mam duże zaciekawienie wynalazczością…” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.