Zwiedzamy chatę kaszubską i skansen - Brusy Jaglie

Zwiedzamy chatę kaszubską i skansen -  Brusy Jaglie

W okresie wakacyjnym młodzież realizuje projekt dotyczący życia i twórczości naszego lokalnego artysty Józefa Chełmowskiego. W ramach projektu "Nadmienić można, że mam duże zaciekawienie wynalazczością" pojechaliśmy do Brus Jaglii. Podczas wycieczki zwiedziliśmy skansen oraz chatę kaszubską, a także wzięliśmy udział w warsztatach, gdzie tworzyliśmy swoje własne anioły z drewna.

Miejsca, które zwiedziliśmy, nasunęły na pewno wiele przemyśleń. W każdej z rzeźb, które mogliśmy oglądać jest coś niesamowitego, możemy nazywać to różnie, może jakaś głębia, urok, czy część duszy artysty.

Młodzież była pod wrażeniem wielu rzeczy, ogromną uwagę zwrócił choćby piętrowy rower, czy gramofon pamiętający dawne czasy, albo barometr zbudowany przy użyciu zwykłego kamienia.

Warsztaty i krótki wykład także wznieciły ogromne zaciekawienie osobą artysty, który wspaniale potrafił przedstawiać anioły. Wzorując się na dziełach Józefa Chełmowskiego, my także mogliśmy wykonać swoje własne anioły. Mając nabytą podczas wykładu wiedzę na temat stosowanej kolorystyki czy wzorów, wykorzystując pędzel, farby i lakier nadaliśmy anielskie życie kawałkom drewna. Młodzież była zachwycona! Anioły wróciły wraz z nami do naszych domów.

Zapraszam do fotorelacji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.