Biesiada sileńska - Święto Niepodległości

Biesiada sileńska - Święto Niepodległości

W Wiejskim Domu Kultury w Silnie obchodzono Narodowe Święto Niepodległości

Długi listopadowy weekend i jesienna aura sprzyjały w tym roku organizacji wielu wydarzeń z okazji kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Święto hucznie obchodzono również na terenie gminy Chojnice. Tradycyjnie już Gminny Ośrodek Kultury zaprosił gości 11 listopada na Biesiadę Sileńską. W Wiejskim Domu Kultury odbył się koncert:  „POLSKO – KOCHAM CIĘ”

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Magdalena Chmielecka- sopran, Szymon Rona-tenor, Adam Zaremba-baryton oraz Larysa Tsyplakova- fortepian. W roli konferansjera wystąpiła Dorota Borowicz. Koncert składał się z dwóch części – w pierwszej artyści zaprezentowali utwory polskich kompozytorów m.in., arie z oper i pieśni Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Publiczność mogła poznać zarówno utwory liryczne i patriotyczne kompozytora, jak i te weselsze, zaprezentowane przez wykonawców „z przymrużeniem oka”.  Były też utwory skomponowane przez Fryderyka Chopina oraz polska liryka wokalna.

W drugiej części koncertu znalazły się pieśni i piosenki patriotyczne. Wykonawców było tu znacznie więcej – publiczność z wielkim zaangażowaniem śpiewała „Serce w plecaku”, czy „Jeszcze jeden Mazur dzisiaj”.  Artystów nagrodzono gromkimi brawami – nie obyło się oczywiście bez kwiatów, podziękowań i  bisu…

Na zakończenie przed publicznością wystąpił sileński zespół Malwy, który również zaprezentował wiązankę utworów patriotycznych. Rozgrzana już publiczność bardzo ciepło przyjęła miejscowych wykonawców i również wspólnie z nimi śpiewała pieśni i piosenki żołnierskie.

Kolejne spotkanie z całą pewnością odbędzie się w przyszłym roku; organizatorzy już teraz zapraszają na wspólne celebrowanie Święta Niepodległości.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry