Rekordowe zainteresowanie „Żeglarską grą”

W Charzykowach po raz kolejny odbyła się „Żeglarska Gra Terenowa”. Zabawa przyciąga coraz liczniejszą grupę nowych uczestników. Biorą w niej udział także osoby, które miały okazję zagrać w poprzednich edycjach. Gra organizowana jest od kilku lat w przeddzień charzykowskich „szant” – to doskonała forma przybliżenia najmłodszym (i nie tylko!) kultury i tradycji  żeglarskich. W tym roku na żeglarski szlak wyruszyło aż 67 drużyn ( kilkuset uczestników), co stanowi rekord wszystkich dotychczasowych edycji zabawy.

Gracze mieli za zadanie odnaleźć 12 punktów zlokalizowanych w różnych częściach Charzyków i zaliczyć poszczególne etapy testu. Osoby, które wzięły udział w zabawie rozwiązywały szereg zadań dotyczących historii, kultury i tradycji żeglarskich w Charzykowach. Przede wszystkim musieli odśpiewać szanty na statku TUR i odtańczyć taniec, którego kroki nawiązywały do czynności, jakie wykonuje się na łodzi. Tradycyjnie już uczestnicy gry musieli rozwiązać zadania dotyczące przyrody regionu, które przygotowali pracownicy Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Nowością natomiast był punkt „malarski”, gdzie gracze mogli wykazać się kreatywnością, wymyślając kolejne etapy wodnych opowieści. Po raz pierwszy uczestniczyli też w sesji zdjęciowej, pozując z różnymi gadżetami (zdjęcia te można obejrzeć na profilu fb GOK w Chojnicach). Zakończeniem rozgrywki było wręczenie nagród przy dźwiękach szant zespołu „Ciągle na fali”.

Pomimo, iż większość uczestników otrzymała świadectwo ukończenia gry, wielu z nich zadeklarowało, że na żeglarskim szlaku pojawi się również w przyszłym roku – do czego organizatorzy serdecznie zachęcają!

Kolejna okazja do ciekawej zabawy już niedługo – w najbliższy czwartek (17 sierpnia) w Swornegaciach odbędzie się „Test Kaszuba”. Start o godzinie 15.00 sprzed Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach.

Wydarzenia realizowane dzięki dofinansowaniu gminy Chojnice.