Spotkanie integracyjne dla czytelników w Swornegaciach

3 sierpnia w ramach realizacji projektu BIBLIOTEKA BLISKO NAS czytelnicy i partnerzy Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach wybrali się na spotkanie integracyjne z muzyką ludową,  przy placu przed Kaszubskim Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach. Mieliśmy doskonałą okazję poznać znanego gawędziarza, z ogromnym poczuciem humoru – Tadeusza „Pleskotę” Makowskiego w towarzystwie kapeli z Chmielna. Pan Tadeusz  samodzielnie wytwarza tradycyjną, kaszubską tabakę, którą nie omieszkał  poczęstować chętnych gości oraz rzemieślniczo tworzy instrumenty, takie jak diabelskie skrzypce, bazuna  czy burczybas. Kolejnym punktem programu był udział w "Kaszubskim Czwartku" organizowanym przez Stowarzyszenia SWORY i występ kapeli Drëchë, która oczarowała i porwała nas do tańca grą na skrzypcach, kontrabasie, akordeonie i diabelskich skrzypcach.  Dużą atrakcję stanowiła również możliwość spróbowania potraw regionalnej kuchni, takich jak chleb ze smalcem, drożdżówka z owocami i pyszna zupa rybna. To było wspaniałe, letnie popołudnie wypełnione doskonałą muzyką, zabawnymi historyjkami,wspólnym śpiewem, tańcem i pysznym jedzeniem.