Z wizytą w teatrze

Z wizytą w teatrze

Dzieci uczęszczające do świetlic w Chojniczkach, Kłodawie i Klawkowie oraz domu kultury w Silnie, wybrały się z wizytą do teatru. Odwiedziły Teatr Polski w Bydgoszczy, gdzie obejrzały spektakl „Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie o przygodach bohatera opowieści Marii Kownackiej zachwyciło małych widzów tak samo, jak przed laty książka ich rodziców oraz babcie i dziadków!

Dzieci z wypiekami na twarzy poznawały różne historie z życia „piórnikowych” przyjaciół; m.in. O Tosi Bronku i mysim ogonku, O farbach i o kłopocie wielkim, czy można pisać pędzelkiem, O Klarci ze szmatki i o sukience w kwiatki i wiele innych ogromnie ciekawych opowieści.

Przygody Plastusia, Ołówka, Gumki-Myszki i Pióra bawiły, rozśmieszały i wzruszały małych widzów. Dzieci zachwycały się scenografią i kostiumami, które dorosłym przypominały prace wykonywane dawniej w szkole na ZPT. Gra aktorów przypominała niekiedy wygibasy ze szkolnych korytarzy a wyrazy i teksty (do czego służy stalówka?!), które mogłyby wydawać się obecnie niezrozumiałe, nie stanowiły dla dzieci żadnej przeszkody w doskonałym zrozumieniu przedstawienia.

Okazało się, iż napisana blisko dziewięćdziesiąt lat temu historia, jest dla współczesnych młodych widzów bardzo atrakcyjna. Opowieści O dzielnych ratownikach z Tosinego piórnika, to opowieści o przyjaźni, a przyjaźń jest zawsze tematem aktualnym.

Po przedstawieniu była też chwila zabawy na muzycznym placu zabaw, który sąsiaduje z Teatrem - dzień był wyśmienity!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry