Już niedługo startuje „Letnia Akademia Przyrodnicza”

Stowarzyszenie Akolada, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach, rozpoczyna realizację zadania z zakresu edukacji ekologicznej pn.:„Letnia Akademia Przyrodnicza”.
Na finansowanie działań zawartych w projekcie stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2022” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie -Fundację LGD - Naszyjnik Północy.
Zadanie jest oparte na książce dla dzieci Tomasza Szweda pt.: "Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce". Jej bohaterami są zwierzątka zamieszkujące Bory Tucholskie (także te udomowione), doświadczające różnych przygód związanych m.in. z działalnością człowieka. W nawiązaniu do treści książeczki, dla dzieci z gminy Chojnice, zostaną zorganizowane zajęcia o tematyce przyrodniczej, które będą być może sposobem na wakacyjną nudę?
Zajęcia będą realizowane w niecodzienny sposób – nie będzie lekcji i wykładów. Za to przewidujemy dużo spacerów, zwiad przyrodniczy, warsztaty kulinarne, a także tworzenie teatrzyku kamishibai i piknik muzyczny z autorem książki. Program będzie realizowany w Chojniczkach, Nowej Cerkwi i w Pawłowie – już niedługo powiadomimy, jak można zgłosić się do udziału w projekcie. Sprawdzajcie na podstronach waszych placówek.