Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2020

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2020

W tym roku, ze względu na sytuację w Polsce, obchody Tygodnia Bibliotek  przeszły do świata wirtualnego. Nasze artykuły przeczytało łącznie 1262 osoby, zaś filmy obejrzało 266 osób! Mamy nadzieję, że taka frekwencja będzie się utrzymywać w przyszłych latach :)

Spośród tych 266 widzów, kilkoro pokusiło się na odpowiedzi na zagadki odcinkowe. Nagrodą w każdym odcinku była książka, która czeka na wygranych w naszej Bibliotece.

  • Pierwszy odcinek wygrała p. Hania. Prawidłowa odpowiedź brzmiała: Tydzień Bibliotek obchodzimy od 2004 roku.
  • Prawidłową odpowiedź na zagadkę z 2 i 3 odcinka, jako pierwsza przysłała p. Ewa. Odpowiedzi brzmiały: „5 sposób: propozycje czytelników, przeglądanie stron księgarni (empik), , lubimy czytać, katalogi bibliotek, opinia księgarza”; „Literatura obca”
  • Na zagadki z 4, 5 i 6 odcinka najszybciej odpowiedziała p. Bożena. Prawidłowe odpowiedzi brzmiały: „9 sierpnia – Dzień Miłośników Książek”; „Duże Litery”; „Jakie małe rzeczy najbardziej poprawiają Ci humor?”.

Oprócz atrakcji dla użytkowników Biblioteki, przygotowaliśmy także konkurs dla naszych placówek. Ich zadaniem było stworzenie wiersza dla Biblioteki i zaprezentowanie go w formie kolażu, oczywiście z udziałem podopiecznych placówek. W terminie do 15 maja prace wysłały do nas 3 placówki: Kłodawa, Krojanty i Pawłowo. Serdecznie dziękujemy za udział! Wasze prace zawisną na ściance w GBP. Przewidziana została nagroda dla (wg nas) najlepszego wiersza i jego prezentacji, lecz decyzja ta była trudna do podjęcia, dlatego te trzy placówki zajmują ex aequo 1 miejsce! Nagrody zostaną przekazane 25 maja.

W galerii prezentujemy kolaże. Czytanie tych wierszy wprowadziło nas we wzruszenie. Mamy nadzieję, że także Wam w trakcie czytania zakręci się łezka w oku ;)

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry