Biblioteka już otwarta!

Od 11 maja Biblioteka otwiera swoje drzwi dla Was Czytelników!

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

Ze względu na bezpieczeństwo zarówno odwiedzających bibliotekę Czytelników jak i pracujących w niej Bibliotekarek powrót do standardowego funkcjonowania naszej charzykowskiej biblioteki  będzie się odbywał etapami.

Pierwszym krokiem będzie umożliwienie Państwu wypożyczania książek.

Odbywać się to jednak będzie w kreślonym reżimie sanitarnym.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa, obsługa Czytelników odbywać się będzie następująco:

1. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę muszą posiadać ochronę zakrywającą usta i nos  oraz  rękawice ochronne
  2. Przed wejściem do biblioteki prosimy o obowiązkowe zdezynfekowanie dłoni (środek dezynfekujący wraz z instrukcją dezynfekcji dostępy jest dla Państwa przed wejściem)
  3. W pomieszczeniu biblioteki może przebywać jednocześnie 2 czytelników (na podłodze zostały wyznaczone linie uwzględniające wymagany dystans przestrzenny - minimum 2 metry) oraz zamontowane niezbędne przesłony z pleksi.
  4. Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek

agnieszkad@gokchojnice.pl,

karolinaz@gokchojnice.pl

1. Zachęcamy do skorzystania z internetowego katalogu bibliotecznego, umożliwiającego wcześniejszy wybór i rezerwację książek oraz ograniczenie czasu pobytu w bibliotece do niezbędnego minimum.
  2. W bibliotece przygotowane zostały oznaczone miejsca (pojemniki) do zwrotu wypożyczonych książek.
  3. Dostarczone przez Państwa książki odłożone zostaną  w pojemnikach na okres 7 dni od daty zwrotu na niezbędną „kwarantannę”.  Po tym okresie odizolowane egzemplarze włączone zostaną ponownie do użytkowania
  4. W bibliotece czasowo nie ma możliwości  skorzystania z jej zaplecza  sanitarno-socjalnego.
  5. W pomieszczeniach biblioteki prowadzona będzie systematyczna dezynfekcja powierzchni (m.in. blaty, poręcze, klamki).

Już dzisiaj  dziękujemy Państwu za pomoc w drożeniu powyższych zasad.

Godziny otwarcia Biblioteki:

Pon. 8:30-14:30