8.05 Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

| Opublikowane w: Biblioteka
8.05 Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek składamy wszystkim Bibliotekarzom serdeczne życzenia radości, satysfakcji i sukcesów w pracy oraz w życiu prywatnym, a przed wszystkim dużo zdrowia!

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. Hasłem tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek jest „Zasmakuj w Bibliotece”.

W związku z obecną sytuacją w Polsce przygotowaliśmy dla Państwa rozrywkę w formie online. Każdego dnia na kanale YouTube Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach pojawi się jeden film prezentujący życie Naszej Biblioteki i jego poszczególne aspekty, bo jak wiadomo, należy zacząć od podstawowych składników, aby w czymś zasmakować! Dla wiernych widzów, którzy uważnie będą oglądać filmy przewidziany został konkurs - więcej informacji w pierwszym filmie!

Oprócz filmów, na stronie GBP w Charzykowach od poniedziałku 11 maja do piątku 15 maja pojawiać się będą ciekawe artykuły dotyczące Bibliotek i Bibliotekarzy.

W między czasie GBP zorganizowało konkurs dla placówek GOK w Chojnicach. Zadaniem chętnych było stworzenie wiersza o Bibliotece w formie kolażu. Na prace czekamy do końca Tygodnia Bibliotek. czyli 15 maja. Ich prezentacja na stronie Biblioteki nastąpi pomiędzy 18 a 22 maja.

Mamy nadzieję, że taka forma obchodów przypadnie Państwu do gustu!

W tym szczególnym dniu należy także pamiętać o pewnej ważnej dla Bibliotekarzy sentacji, a mianowicie "Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana." Dlatego też zapraszamy serdecznie do korzystania z usług Biblioteki, jak tylko zostanie ogłoszona informacja o jej otwarciu!

Na zdjęciu książka z naszych zbiorów "Marzyciel" Laini Taylor. Polacamy gorąco wszystkim fanom fantastyki!