#ZostańWDomu i oglądaj spotkania autorskie!

#ZostańWDomu i oglądaj spotkania autorskie!

Dzisiaj chciałybyśmy Państwu zaprezentować kilka ciekawych inicjatyw literackich, które przeprowadzane są online. Większość z nich to filmiki ze znanymi autorami książek, ale na liście znajdą też Państwo opowiadania, wiersze i ciekawe improwizacje.

 

1. Unia Literacka [https://www.facebook.com/unia.literacka/]

  • Unia Literacka, czyli stowarzyszenie mające w szeregach wielu znanych twórców, zaprasza na „Ul z książkami”. Właśnie rozpoczął się czwarty tydzień przeciwwirusowych spotkań.

2. Kryzysowe spotkania autorskie [https://www.facebook.com/pg/smakksiazki/videos/?ref=page_internal]

  • „Kryzysowe spotkania autorskie” startują zawsze o godz.20:00 na facebookowym profilu smakksiążki.pl

3. Improwizowana opowieść w odcinkach Łukasza Orbitowskiego i Szczepana Twardocha [http://nazarazezarazek.pl/]

  • „Na zarazę Zarazek” to humorystyczna opowieść improwizowana na bieżąco, codziennie od poniedziałku do piątku.

4. Opowieści w czasach zarazy [https://www.facebook.com/events/669610733857212/?active_tab=discussion]

  • Agencja Autorska „Opowieści” organizuje „Opowieści w czasach zarazy”, które odbywają się od poniedziałku do czwartku o godz. 19:00. To seria wirtualnych spotkań z Pisarkami i Pisarzami.

5. Literackie herbaty z Wydawnictwem Poznańskim [https://www.facebook.com/events/834999380345655/?event_time_id=834999393678987]

  • W każdy wtorek i piątek odbywa się spotkanie z autorami i autorkami online, przy kubku gorącej herbaty.

6. Artura Barciś w roli głównej [https://www.facebook.com/pg/barcislandia/videos/?ref=page_internal]

  • Na swoim profilu na facebooku Artur Barciś zamieszcza filmiki z recytacji wierszy. Nie tylko dla dzieci.

7. Zezia i Giler [https://www.facebook.com/AgnieszkaChylinska/]

  • Na swoim profilu na facebooku Agnieszka Chylińska zamieszcza krótkie filmiki o swojej sytacji w czasie pandemii, lecz także prezentuje (wraz ze swoimi dziećmi) fragmenty swoich książek o Zezi.

8. Czytanie na drugie śniadanie [https://www.facebook.com/KrakowMiastoLiteraturyUNESCO/?__tn__=kCH-R&eid=ARBNmGUO_NqWY6iSWUPWpw2wT2GGLv9TP0USvot3jcdROwQhzufNj5SWQ2_7-SWItHBRPUUTAK7ySHJp&hc_ref=ARQLGW4Jq5SzhE2IbfemzHn2ONuD3U8Rlk2dXO0cCzMcW_WzII2u1oe2eQSwXmcI0jM&fref=nf]

  • Tydzień spędzony w domu upłynie ciekawiej, jeśli na drugie śniadanie zaserwujecie najmłodszym porcję dobrej literatury dla dzieci. Codziennie od poniedziałku do piątku o 9.30 fanpage „Kraków Miasto Literatury UNESCO” zaprasza do wspólnego spędzenia czasu przy bajce czytanej przez znane postaci krakowskiej kultury.

 

Prawie wszystkie zamieszczone przez nas inicjatywy odbywają się poprzez platformę Facebook. Jeśli nie masz na niej konta, nie musisz się martwić! Są to profile publiczne, więc masz do nich dostęp. Wystarczy, że klikniesz w link, a wyskoczy okienko do zalogowania. Naciśnij „Nie teraz” i możesz w spokoju przeglądać zawartość :). Za każdym razem należy postąpić tak samo.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry