19.11.2019- Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

| Opublikowane w: Biblioteka
19.11.2019- Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

19 listopada 2019r. w bibliotece  odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Ze względu na nieformalną formułę naszego klubu, czytelniczki przeczytały nie jedną wspolną ksiażkę, lecz kilka, gdzie punktem wyjścia była " Kobieta jako główny bohater w literaturze obcojęzycznej".  Okazało sie , że ile tytułów, tyle tematów do rozmów.  Każda z klubowiczek po przeczytaniu swojej książki podzieliła się spostrzeżeniami, największą dyskusję wywołała książka pt. " W słusznej sprawie" Diane Chamberlain. Bohaterka powieści to pełna zapału opiekunka społeczna, która opiekuje się młodą dziewczyną, żyjącą w skrajnym ubóstwie. Sytuacja komplikuje się, kiedy jej podopieczna zachodzi w ciążę. Problemy poruszane w powieści: ubóstwo, eugenika i inne bardzo poruszyły czytelniczki i sprowokowały do dyskusji.

Kolejne  spotkanie dyskusyjnego klubu zaplanowano na 10.12.2019r.  o godz. 10.00 Zapraszamy!